درمان آپاندیس با آنتی بیوتیک

0

درمان آپاندیس با آنتی بیوتیک

جراحی آپاندیس جراحی نسبتا ساده ای است، اما محققان روش تازه ای برای درمان مشکل آپاندیس یافته اند و آن هم استفاده از آنتی بیوتیک است

درمان آپاندیس بدون جراحی و با آنتی بیوتیک

استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان آپاندیس
در پژوهشی داده های بیش از ۲۵۰ فرد بزرگسال در فنلاند که دچار آپاندیسیت یا التهاب آپاندیس شده و با آنتی بیوتیک درمان شده بودند، بررسی شد. این گروه با ۲۷۰ فرد دیگری که تحت جراحی آپاندیسیت قرار گرفته بودند، مقایسه شدند. تمامی شرکت کنندگان به مدت ۵ سال تحت نظر بودند.

در پایان مطالعه، حدود دوسوم افراد دریافت کننده آنتی بیوتیک (۶۴ درصد) با موفقیت درمان شده بودند، بدین معنا که حمله دیگر آپاندیست در آنها مشاهده نشد. ۳۶ درصد دیگر در نهایت برای برداشتن آپاندیس شان نیاز به جراحی پیدا کردند.

همچنین محققان مشاهده کردند افراد دریافت کننده آنتی بیوتیک به مراتب کمتر از افراد تحت جراحی، عوارض این التهاب را تجربه کردند.

آپاندیس

دکتر پائولینا سالمینن، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تورکو فنلاند، در این باره می گوید: “یافته ها نشان می دهد آنتی بیوتیک به جای جراحی، روشی بسیار ایمن، مطمئن و در دسترس برای بیماران است.”

توجه به این نکته مهم است که تمام بیماران این مطالعه دچار ترکیدگی آپاندیس نشده بودند چراکه در چنین حالتی، آپاندیس حتما باید عمل جراحی شود.

سعید محمودی

مدیر و موسس سایت پرستاری znurses.ir هستم. علاقه ی زیادی به طراحی وب، گرافیک و رشته پرستاری دارم و تمام و سعی و تلاشم رو میکنم تا از دانشی که در این زمینه ها کسب کردم ، برای ارائه مطالب مفید و جامع در عین حال مختصر بکار گیرم و در اختیار شما عزیزان قرار دهم. برای دسترسی راحتر به مطالب مورد نظر خودتان از طریق نظرات سایت مارو راهنمایی کنید. امیدوارم مطالب مورد پسند شما واقع گردد.

پاسخ دهید

error: Content is protected !!