آشنایی با پایگاه اطلاعاتی و علمی Reaxys | پایگاه علم شیمی

0

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی و علمی Reaxys | پایگاه علم شیمی

معرفی پایگاه اطلاعاتی Reaxys :

پایگاه اطلاعاتی و علمی Reaxys (www.reaxys.com) که در حقیقت آن یکی از محصولات انتشارات الزویر می‌باشد، کوتاه‌ ترین و آسان ترین راه برای پیدا کردن پاسخ‌های دقیق ، جامع و عمیق به سؤالات پژوهشی علم شیمی است.

Reaxys منابع و متون مرتبط ، خواص ترکیبات و داده‌ های واکنش‌ های شیمیایی و هر آنچه در شیمی به آن پرداخته می شود را سریع‌ تر از هر روش دیگری پیدا می‌کند.

Reaxys رابط کاربری بسیار کاربرپسند و پایگاه اطلاعاتی قوی برای کمک به شیمیدانان فراهم کرده تا آن‌ها بتوانند متون پژوهشی مربوطه، اطلاعات پتنت ها، خواص ترکیبات و فرایندهای تجربی را در مدت‌زمان کوتاهی بازیابی کنند.

 پایگاه اطلاعاتی Reaxys

پایگاه اطلاعاتی Reaxys امکان جستجو در حوزه شیمی و علوم وابسته را فراهم می‌آورد.

این پایگاه با انجام جستجوهایی منسجم به‌ منظور کشف واکنش‌ ها و مواد شیمیایی با طراحی سنتز و منبع شیمیایی طراحی شده است.

این پایگاه به دانشمندان شیمی زمان بیشتری برای خلاقیت و ابتکار می‌دهد و آن‌ ها را قادر می‌سازد تا در دنیای رقابت برای رسیدن به اهداف خود پیشگام باشند.

تعامل در این پایگاه با دقت بسیار طراحی و برنامه‌ ریزی‌ شده است تا استفاده‌پذیری بالایی داشته باشد.

 

Reaxys، اطلاعات با کیفیت بالا و استثنایی را فراهم می‌آورد، اطلاعاتی درباره واکنش‌های شیمیایی و سنتز، داده‌های کتابشناختی در تحقیقات شیمی آلی، شیمی معدنی، ترکیبات شیمی آلی‌ فلزی، ویژگی‌ های واقعی و غیره.

پوشش تاریخی این پایگاه به ۱۷۷۱ میلادی تا اکنون می‌رسد و بنابراین این پایگاه، اطلاعات مهم متون شیمی و پروانه‌ های ثبت اختراع را شامل می‌شود.

 

میان پایگاه اطلاعاتی Reaxys و پایگاه ScienceDirect کنش متقابل وجود دارد که این قابلیت اکتشاف ساختارهای شیمیایی را بهبود می‌بخشد.

پایگاه Reaxys برای محققان، اطلاعات بی‌نظیری در رابطه با اکتشاف واکنش‌ها و ترکیبات داده‌ها فراهم می‌آورد و ScienceDirect دستیابی به متون اصلی مورد اطمینان از قبیل متن کامل مقالات داوری شده و فصول کتاب‌های معتبر را فراهم می‌سازد.

 

مقاله‌ ای که در ScienceDirect منتشر می‌شود دارای محتوایی غنی است و خواننده را قادر می‌سازد تا مستقیماً به ارزشیابی اهمیت ترکیبات ارائه‌ شده در تحقیقش بپردازد.

محقق می‌تواند محتوای مقاله را به‌صورت مستقیم بفهمد و به محتویات جاری در Reaxys پیوند بزند که باعث می‌شود هر دو نفر یعنی خواننده و محقق به افزایش تولید تحقیقاتی بپردازند.

چگونه به پایگاه اطلاعاتی Reaxys دسترسی پیدا کنیم؟

کاربران پایگاه اطلاعاتی Reaxys چهار گروه عمده از پژوهشگران در رشته های زیر هستند:

  • شیمی سنتز: عمق داده‌های شیمی موجود در پایگاه امکان خوبی را برای شما فراهممی آورد که به ارزیابی و طراحی بهترین راه و روش ممکن برای سنتز ترکیب موردنظر خود دست‌یابید. دانشمندان شیمی سنتز از امکانات سایت بهره‌مند می‌شوند.
  • شیمی دارویی: امکانات چندگانه پایگاه Reaxys از داده‌های معتبر تجربی فراهم آمده که با دقت از ژورنال‌ها و پروانه‌های ثبت اختراع انتخاب شده‌اند. این پایگاه داده‌هایی با کیفیت بالا برای دانشمندان علوم زیستی نظیر داروشناسان، سم شناسان، زیست‌شیمیدانان فراهم می‌آورد.
  • متخصصان اطلاعاتی شیمی: این پایگاه امکان جستجوی مناسبی را برای شیمیدانان برقرار می‌سازد که دامنه تاریخی آن از سال ۱۷۷۱ تا به امروز تحقیقات علم شیمی را شامل می‌شود.
  • علم مواد: Reaxys دانشمندان علم مواد را قادر می‌سازد که داده‌های ارزشمند اخیر را که شامل ویژگی‌های و ساختارهای شیمیایی و فیزیکی است به دست آورند بنابراین قبل از مراجعه شیمیدانان به آزمایشگاه آن‌ها بهتر می‌توانند ویژگی‌های یک ماده جدید را پیش‌بینی کنند و تخمین بزنند.

آنچه پایگاه اطلاعاتی Reaxys شامل شده و به کاربران ارائه می دهد:

  • بیش از ۱۰۵ میلیون ترکیبات آلی، غیر آلی و آلی‌فلزی
  • بیش از ۴۲ میلیون واکنش‌های شیمیایی
  • بیش از ۵۰۰ میلیون واقعیت‌های تجربی منتشرشده
  • بیش از ۱۶ هزار مجلات و نشریات مرتبط با شیمی
  • بیش از ۲۴۰ سال دانش در حوزه شیمی
  • بیش از ۶ منبع نمایه‌ سازی برای نمایش بین‌رشته‌ای از اطلاعات حوزه شیمی
سعید محمودی

مدیر و موسس سایت پرستاری znurses.ir هستم. علاقه ی زیادی به طراحی وب، گرافیک و رشته پرستاری دارم و تمام و سعی و تلاشم رو میکنم تا از دانشی که در این زمینه ها کسب کردم ، برای ارائه مطالب مفید و جامع در عین حال مختصر بکار گیرم و در اختیار شما عزیزان قرار دهم. برای دسترسی راحتر به مطالب مورد نظر خودتان از طریق نظرات سایت مارو راهنمایی کنید. امیدوارم مطالب مورد پسند شما واقع گردد.

پاسخ دهید

error: Content is protected !!